Aktuality

Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala na návrh svého předsedy, spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta, v Norimberku

(Norimberk) Minulý pátek a sobotu se pod předsednictvím spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta a bývalého senátora Luďka Sefziga sešla rada Česko-německého diskusního fóra na pracovním zasedání v Norimberku. Pozvána byla zároveň řada významných osobností z obou zemí.
více

Ministr Zaorálek v Berlíně: Se Steinmeierem se shodl na podpoře Fondu budoucnosti i po roce 2017

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 7. března 2014 setkal v Berlíně k více než hodinovému rozhovoru se spolkovým ministrem zahraničních věcí Frankem Walterem Steinmeierem. 

více

Christian Schmidt – předseda Rady Česko-německého diskusního fóra novým spolkovým ministrem zemědělství

(Berlín/Praha) Dosavadní parlamentní státní tajemník na ministerstvu rozvojové pomoci a úřadující předseda Rady Česko-německého diskusního fóra, Christian Schmidt, byl v úterý spolkovým prezidentem Gauckem jmenován novým německým ministrem zemědělství.
více

„Správný signál“ – Koaliční smlouva mezi CDU/CSU a SPD počítá s Česko-německým diskusním fórem a Fondem budoucnosti i po roce 2017

(Berlín/Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) a jeho největší dlouhodobý projekt, Česko-německé diskusní fórum, by měly pozitivně utvářet vztahy obou sousedních zemí i po roce 2017.

více

Výroční konference Česko-německého diskusního fóra 2013 na téma "Demografické změny"

Demografickým změnám je v poslední době věnována stále větší pozornost. Ukazuje se to na akcích a publikacích k tomuto tématu. Nejen pro Spolkovou republiku Německo, ale i pro Českou republiku představuje toto téma nové a dosud neznámé výzvy.
více