Aktuality

Jubilejní konference Česko-německého diskusního fóra ke 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace

Jubilejní konference Česko-německého diskusního fóra ke 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace Praha, 30. ledna 2017 Konference se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky.
více

Země Visegrádu a Německo: Důvěra občanů v demokratické instituce

Země střední Evropy čelí, s různou intenzitou, následkům Brexitu, dopadům uprchlické krize, bezpečnostním obavám, vlivu ruské propagandy a dalším výzvám, které v předchozím, relativně klidném, čtvrtstoletí nemuseli řešit. Populisté či extremisté nabízejí jasná a zdánlivě jednoduchá řešení těchto témat.
více

Venkov budoucnosti - Kulatý stůl ministrů zemědelství obou zemí

Ministr zemědělství ČR Marián Jurečka spolu s Christianem Schmidtem, spolkovým ministrem pro výživu a zemědělství diskutovali v pátek 7. října 2016 v rámci kulátého stolu Česko-německého diskuzního fóra o současném stavu a především možném budoucím vývoji zemědělských regionů ve společném česko-německém pohraničí.
více

Zástupci Česka a Německa: “Ke zvládnutí migrační krize je třeba evropský přístup!”

Tisková zpráva, 26. září 2016

Podle účastníků letošní výroční konference Česko-německého diskuzního fóra jsou snahy řešit migrační krizi pouze na národní úrovni odsouzeny k neúspěchu a jedinou cestou je společný evropský přístup.

více