Aktuality

Christian Schmidt – předseda Rady Česko-německého diskusního fóra novým spolkovým ministrem zemědělství

(Berlín/Praha) Dosavadní parlamentní státní tajemník na ministerstvu rozvojové pomoci a úřadující předseda Rady Česko-německého diskusního fóra, Christian Schmidt, byl v úterý spolkovým prezidentem Gauckem jmenován novým německým ministrem zemědělství.
více

„Správný signál“ – Koaliční smlouva mezi CDU/CSU a SPD počítá s Česko-německým diskusním fórem a Fondem budoucnosti i po roce 2017

(Berlín/Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) a jeho největší dlouhodobý projekt, Česko-německé diskusní fórum, by měly pozitivně utvářet vztahy obou sousedních zemí i po roce 2017.

více

Výroční konference Česko-německého diskusního fóra 2013 na téma "Demografické změny"

Demografickým změnám je v poslední době věnována stále větší pozornost. Ukazuje se to na akcích a publikacích k tomuto tématu. Nejen pro Spolkovou republiku Německo, ale i pro Českou republiku představuje toto téma nové a dosud neznámé výzvy.
více

Parlamentní státní tajemník Christian Schmidt je novým německým předsedou rady Česko-německého diskusního fóra

Pro zbývající funkční období 2013/2014 byl Christian Schmidt, parlamentní státní tajemník spolkového ministerstva obrany, jmenován novým německým předsedou rady. Přebírá tak úřad od parlamentního státního tajemníka Dr. Maxe Stadlera, který v květnu 2013 zcela nečekaně zemřel.
více