Aktuality

Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala v Praze poprvé v novém složení

Ve čtvrtek 28. května se v Praze uskutečnilo první zasedání nově složené Rady Česko-německého diskusního fóra pro léta 2015 a 2016.

více

Česká republika a Německo chtějí společně posílit protidrogovou prevenci

(Praha) Droga pervitin se stala celospolečenským rizikem, konstatovala v Německu v půlce března první studie k pervitinu, financovaná z veřejných prostředků. Především v česko-německém pohraničí představují konzum a obchod s touto drogou palčivý problém.
více

Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala na návrh svého předsedy, spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta, v Norimberku

(Norimberk) Minulý pátek a sobotu se pod předsednictvím spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta a bývalého senátora Luďka Sefziga sešla rada Česko-německého diskusního fóra na pracovním zasedání v Norimberku. Pozvána byla zároveň řada významných osobností z obou zemí.
více

Ministr Zaorálek v Berlíně: Se Steinmeierem se shodl na podpoře Fondu budoucnosti i po roce 2017

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 7. března 2014 setkal v Berlíně k více než hodinovému rozhovoru se spolkovým ministrem zahraničních věcí Frankem Walterem Steinmeierem. 

více

Christian Schmidt – předseda Rady Česko-německého diskusního fóra novým spolkovým ministrem zemědělství

(Berlín/Praha) Dosavadní parlamentní státní tajemník na ministerstvu rozvojové pomoci a úřadující předseda Rady Česko-německého diskusního fóra, Christian Schmidt, byl v úterý spolkovým prezidentem Gauckem jmenován novým německým ministrem zemědělství.
více