Aktuality

„Strategický dialog si klade za cíl vytvořit model sousedské spolupráce v Evropě“

„Spolupráce Čechů a Němců se mnohdy v Evropě dává jako příklad úspěšného překonání problémů a zátěží minulosti i za vzor vztahů mezi větší a menší sousední zemí,“ napsal v úvodu svého komentáře zveřejněného 3. června na serveru Hospodářských novin Libor Rouček, spolupředseda Rady Česko-německého diskusního fóra.
více

Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala v Praze poprvé v novém složení

Ve čtvrtek 28. května se v Praze uskutečnilo první zasedání nově složené Rady Česko-německého diskusního fóra pro léta 2015 a 2016.

více

2014 - Litoměřice: "Česko-německé sousedství: Kultura vzpomínání pro budoucnost"

Výroční konference se věnuje tématu minulosti, která Čechy a Němce spojuje, a minulosti, která nás rozděluje.

více

Česká republika a Německo chtějí společně posílit protidrogovou prevenci

(Praha) Droga pervitin se stala celospolečenským rizikem, konstatovala v Německu v půlce března první studie k pervitinu, financovaná z veřejných prostředků. Především v česko-německém pohraničí představují konzum a obchod s touto drogou palčivý problém.
více

Rada Česko-německého diskusního fóra zasedala na návrh svého předsedy, spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta, v Norimberku

(Norimberk) Minulý pátek a sobotu se pod předsednictvím spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidta a bývalého senátora Luďka Sefziga sešla rada Česko-německého diskusního fóra na pracovním zasedání v Norimberku. Pozvána byla zároveň řada významných osobností z obou zemí.
více